O KLUBU

Naši klubski prostori na Jarunu. Kontejner uz jarunsko jezero postavljen je 2005. godine

Triatlon klub “Zagreb” osnovan je 1993. godine u Zagrebu, ali je upisan u registar udruga tek 27.04.1998. godine. Osnovala ga je nekolicina sportskih entuzijasta – Indira Filipović, Mladen Meštrović, Mario Hadžihalilović, Dragan Janković, Mirko Stiplošek i Borko Prvan.

Ozbiljnije su se počeli baviti triatlonom sredinom osamdesetih godina prošlog stoljeća. Do 1993. godine, kada je osnovan klub, već su imali veliko triatlonsko iskustvo s domaćih i stranih natjecanja, pojedinačno ili u sklopu reprezentacije tadašnje države.

Početkom devedesetih godina krenulo se s organiziranjem raznih sprint i olimpijskih triatlona. 1993. Dragan Janković je pokrenuo jarunsku triatlonsku ligu, koja se na početku održavala na malom jezeru, dok se danas održava na velikom jezeru sa startom na zapadnoj obali kod jedriličarskih pontona.

Dosadašnji predsjednici kluba:
1. Mario Hadžihalilović
2. Mladen Meštrović
3. Vlado Fumić
4. Hrvoje Turkulin
5. Gordan Zelenika

U jednom smo periodu birali najboljeg člana sezone, pa evo kako smo izabrali:
2003. Nikša Divić
2004. Višnja Škevin
2005. Lobel Horvat
2006. Miriam Korpar

Danas TK “Zagreb” broji gotovo 80 članova od kojih je većina licencirana u HTS-u.

Adresa:  Zorkovačka 2, 10000 Zagreb
E-mail:   tkzagreb@zagreb-triatlon.hr